Jistě každý z nás velmi dobře zná kultovní hlášku z populárního filmu Anděl na horách, kdy rekreační referent Puleček pronese památnou větu: skáču dobře, skáču rád! A ačkoliv vás to možná překvapí, vy byste měli také!

 pružiny na trampolíně.jpg

Skákání na trampolíně představuje velmi efektivní způsob, jak zpevnit tělo a zbavit se kil, která máte navíc. Lze jej považovat za zcela regulérní sport, svými zmiňovanými účinky se vyrovná kupříkladu běhu, avšak s tím rozdílem, že vaše klouby budou vystaveny menšímu opotřebení. Zdaleka se tedy již nejedná pouze o zábavu pro děti, i když ty trampolínu také dozajista ocení.

 

Pro vaše ratolesti bude tato atrakce znamenat možnost dosyta se vyřádit a pobavit, to vše navíc na čerstvém vzduchu. O prospěšnosti tedy ani zde nemůže být pochyb, zvláště v dnešní době videoher, sociálních sítích a chytrých telefonů, kdy pohyb nejmladším začíná znatelně chybět. Jejich bezpečnost pak bude zajištěna ochrannou sítí a lemem. Zábavě tak nebude nic stát v cestě!
siluety skákajících žen.jpg 


Proskákejte se k vysněné postavě


 

Jak již bylo naznačeno, skákání může nabídnout mnoho benefitů, a to nejen pro vaše tělo, ale i mysl. Takovýto pohyb vám může zajistit:

 

·         efektivní protažení těla

·         zpevnění svalů

·         vybudování lepší koordinace pohybu

·         nárůst síly a ohebnosti těla

·         snížení krevního tlaku i cholesterolu

 

Je tedy jasné, že při pravidelném využívání trampolíny můžete dosáhnout velmi příjemných a viditelných změn vašeho těla. Odmítáte-li tedy kupříkladu běh či plavání, může být právě tento způsob pohybu tím pravým řešením.  Krom toho vám skákání napomůže odbourat stres a nepříjemné pocity, a naopak navodí dobrou náladu.

 

Nehledě na to, že při skákání se opravdu nudit nebudete! Není nic jednoduššího, než přizvat své přátele a společně omládnout. Rovněž se nemusíte nijak zajímat o styl vašich skoků, důležitý je samotný pohyb. Další výhodou je téměř celoroční dostupnost provozování této aktivity.