Laserová epilace rozhodně není jednorázová záležitost. Záření procházející kůží je totiž přednostně vychytáváno pouze v pigmentu aktivně rostoucího chloupku, který vyslaný paprsek "spálí", v důsledku čehož chloupek přestane růst. A protože ani zdaleka ne všechny chloupky se nacházejí ve stejné fázi růstu, obvykle je třeba absolvovat několik ošetření. Navíc mezi jednotlivými ošetřeními je nutné zachovat 4–8týdenní pauzu.
depilace nohou

Začněte podpažím

Velmi důležitý předpoklad bezproblémové epilace je totiž zdravá pokožka, která není podrážděná slunečním zářením. Pokud jste se z dovolené vrátili teprve nedávno a chcete epilovat nohy, vyčkejte raději do října. Platí totiž pravidlo, čím větší kontrast mezi barvou chloupků a kůže, tím lépe. Podpaží je v tomto směru bezproblémové a objednat se můžete hned. Nezapomínejte však na pravidlo, že čtyři týdny před ošetřením nesmíte používat pinzetu, epilační strojek, teplý ani studený vosk. Povolená je pouze žiletka.

Ptejte se na nabídku

Laserovou epilaci dnes nabízejí téměř v každém salonu. Pokud nechcete být svou investicí zklamaní, prověřte si, s jakým přístrojem v daném centru pracují. Nejefektivnější přístroje vás zbaví 80-90 % nežádoucího ochlupení již po 4-6 ošetřeních
žena po depilaci

Pánům vstup povolen

Laserová epilace už dávno není jen čistě ženská záležitost. I přestože strniště na tváři může působit přitažlivě, někteří muži se svým hustým porostem na hrudi či zádech rozhodně nejsou ztotožněni. Laser pomůže i jim, ovšem počítejte s tím, že pánové, kteří jsou "nabití hormony", budou potřebovat ošetření více. Totéž může platit i pro ženy s výraznějším ochlupením či atypickými verzemi ochlupení. Tyto stavy mnohdy souvisí s poruchou hormonálního cyklu či jinými onemocněními žláz s vnitřní sekrecí. Proto je prvním krokem v boji s chloupky endokrinologické vyšetření a léčba základního onemocnění, které hormonální nerovnováhu upraví. Při vhodné a cílené terapii pak bude i váš progres v boji proti chloupkům rychlejší a úspěšnější.